kcm_kwindesktop - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: <h1>Multiple Desktops</h1>In this module, you can configure how many virtual desktops you want and how these should be labeled.
ru: <h1>Рабочие столы</h1>В этом модуле вы можете настроить необходимое количество рабочих столов.

en: N&umber of desktops:
ru: Номер рабочего стола

en: Here you can set how many virtual desktops you want on your KDE desktop. Move the slider to change the value.
ru: Сдесь вы можете установить количество виртуальных рабочих столов. Двигайте ползунок для установки.

en: Desktop &Names
ru: Имя рабочего стола

en: Desktop %1:
ru: Рабочий стол %1:

en: Here you can enter the name for desktop %1
ru: Вы можете ввести имя рабочего стола %1

en: Desktop %1
ru: Рабочий стол %1
