kabc - en to ru translation catalogue (59 entries)

en: Post Office Box
ru: Почтовый ящик

en: Extended Address Information
ru: Дополнительные сведения адреса

en: Street
ru: Улица

en: Locality
ru: Местность

en: Region
ru: Регион

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Country
ru: Страна

en: Domestic
ru: Внутренние

en: International
ru: Международный

en: Parcel
ru: Посылка

[ctx: Home Address]
en: Home
ru: Дом

[ctx: Work Address]
en: Work
ru: Работа

en: Preferred Address
ru: Предпочитаемый адрес

en: Other
ru: Другое

en: Unable to load resource '%1'
ru: Не могу загрузить ресурс '%1'

en: Select Addressee
ru: Выберите адресата

en: Name
ru: Имя

en: Selected
ru: Выбрано

en: Unselect
ru: Не выбрано

en: Jr.
ru: мл.

en: Configure Distribution Lists
ru: Настройка списков рассылки

en: Select Email Address
ru: Выбрать адреса e-mail

en: Email Addresses
ru: Адреса e-mail

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: New List...
ru: Новый список...

en: Rename List...
ru: Переименовать список...

en: Remove List
ru: Удалить список...

en: Available addresses:
ru: Доступные адреса

en: Preferred Email
ru: Предпочитаемый Email

en: Add Entry
ru: Добавить запись

en: Change Email...
ru: Изменить Email...

en: Remove Entry
ru: Удалить запись

en: New Distribution List
ru: Новый список рассылки

en: Please enter &name:
ru: Пожалуйста введи&те имя:

en: Distribution List
ru: Список рассылки

en: Please change &name:
ru: Пожалуйста измени&те имя:

en: Delete distribution list '%1'?
ru: Удалить список рассылки '%1'?

en: Selected addressees:
ru: Выбраные адреса:

en: No description available.
ru: Нет доступного описания.

en: Unknown type
ru: Неизвестный тип

en: List of Emails
ru: Список Email`ов

en: Unable to open lock file.
ru: Не могу открыть lock file.

en: Error
ru: Ошибка

[ctx: Home phone]
en: Home
ru: Дом

[ctx: Work phone]
en: Work
ru: Работа

en: Fax
ru: Факс

[ctx: Mobile Phone]
en: Mobile
ru: Мобильный

en: Video
ru: Видео

en: Mailbox
ru: Почтовый ящик

en: Modem
ru: Модем

en: Home Fax
ru: Домашний факс

en: Work Fax
ru: Рабочий факс

en: Loading resource '%1' failed.
ru: Загрузка ресурса  '%1' не удалась.

en: Saving resource '%1' failed.
ru: Сохранение ресурса  '%1' не удалась.

en: Public
ru: Публичный

en: Private
ru: Личный

en: Confidential
ru: Конфиденциально

en: Unable to save to resource '%1'. It is locked.
ru: Не могу сохранить ресурс  '%1'. Он блокирован.
