desktop files - en to ru translation catalogue (13 entries)

[ctx: Name]
en: Binary
ru: Двоичный

[ctx: Name]
en: Contacts
ru: Котакт

[ctx: Name]
en: Directory
ru: Директория

[ctx: Name]
en: File
ru: Папка

[ctx: Name]
en: Network
ru: Сеть

[ctx: Name]
en: Calendar
ru: Календарь

[ctx: Name]
en: Calendar in Local File
ru: Календарь в локальном файле

[ctx: Name]
en: Calendar in Local Directory
ru: Календарь в локальной директории

[ctx: Name]
en: KDE Resources
ru: ресурсы KDE

[ctx: Comment]
en: Configure KDE Resources
ru: Настроить ресурсы KDE

[ctx: Comment]
en: KResource Manager
ru: Менеджер KResource

[ctx: Comment]
en: KResource Framework Plugin
ru: Плагин KResource Framework

[ctx: Name]
en: Mail Transport
ru: Транспорт почты
